
NY MANAGER OG PARTNER
Vi er rigtig glade for at fortælle, at Martin Bøge er blevet forfremmet til manager og partner.
5. december 2018
MARTIN BØGE FORFREMMET TIL MANAGER OG PARTNER
Martin er en dygtig økonom, der arbejder med flere af Incentives forretningsområder. Martin har solid erfaring med både transportøkonomi, samfundsøkonomi samt miljø- og klimaøkonomi. Martin har i de seneste år stået i spidsen for at udvide vores relationer på Fyn og i Jylland – særligt på transportområdet.
Martin er en positiv og humoristisk kollega, og han lægger et stort engagement i sit arbejde.
Stort tillykke til Martin!
Del på
Andre nyheder
SERVICES
Market access og sundhedsøkonomi
Market access-landskab og -strategi, real-world evidence og registeranalyser, sundhedsøkonomisk modellering, HTA- og tilskudsansøgninger, litteraturstudier, surveys og patient-reported outcomes.
Transport og infrastruktur
Omkostningsanalyser, business cases, takster og priser, investeringsanalyser, prognoser, prissætning, kollektiv transport, regulering og markedsanalyser.
Klima og energi
Analyser af klimaaftryk og -tiltag, ny regulering, samfundsøkonomi, cost-effectiveness, business cases, investeringsanalyser, klimaplaner, effektiviseringspotentialer, skatter og afgifter.
Samfundsøkonomi
Cost-benefit, cost-effectiveness, intern rente, nutidsværdi, skatteforvridning, effekter for statskassen, afgifter og skatter.
Prissætning
Pricing excellence, værdibaseret prissætning, prissætning af nye produkter, design af nye prismodeller, optimering af rabatter og rabatpolitik, og prisregulering.
Konkurrence og erstatning
Økonomiske erstatningsopgørelser, fusioner, statsstøtte, dominerende stilling og immaterielle rettigheder.
BI & Analytics
Analytics, BI, data, what if?, Python, Power BI, kortlægning, diagnose, prognose, anbefaling, forecast og værktøjer.